PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40559}

Pieśń Południa

Song of the South
6,6 154
oceny
6,6 10 1 154
Pieśń Południa
powrót do forum filmu Pieśń Południa

Film miał pokazać, że czarnoskórzy śpiewali z radości życia na plantacjach. Disney sprzedał się KKK, a w odpowiedzi nastąpiły protesty obrońców walki ze rasizmem.

ocenił(a) film na 8
patrick_ko7

Fakt, sceny z podśpiewującymi sobie niewolnikami, którzy wracają z pracy na plantacji wzbudzają kontrowersje, ale już samo przedstawienie przyjaźni między wujkiem Remusem a chłopczykiem ma w sobie mnóstwo pokładów ciepła. Czarnoskóry bohater został tu przedstawiony bardzo życzliwie, podobnie jak czarny chłopczyk. Nie wiem, czy warto tu dopatrywać się zamierzonego rasizmu, raczej przesłanie wypływające z filmu wskazuje, że twórcy mieli zupełnie przeciwne intencje. A że przedstawili czarnoskórych niewolników - cóż, takie były kiedyś realia.

patrick_ko7

A czy Ty szanowny niewolniku nie spirewasz czasami z radości w ciągu codziennych czynności? Przecież Twój Pan dba o Ciebie tak samo jak o tamtejszych niewolników, niewiele się zmieniło.

Mateusz_Skrzekut

Ja na ten przykład sam dbam o siebie! Nie liczę na państwo i na żadne organizacje! Mam ich wszystkich gdzieś! Sam jestem dla siebie kapitanem i sterem! I żaden Rząd nie jest mi w stanie zaszkodzić!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones