PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1314}

Przeminęło z wiatrem

Gone with the Wind
7,9 108 146
ocen
7,9 10 1 108146
8,1 25
ocen krytyków
Przeminęło z wiatrem
powrót do forum filmu Przeminęło z wiatrem

Dlaczego ktoś usilnie psuje klimat forum zmieniając plakaty na te z PRL? W większość przypadków taka zmiana jest gorsza, a plakat oryginalny o niebo lepszy. poprzedni plakat był kultowy, kojarzący się ludziom z filmem...

ocenił(a) film na 9
KLAssurbanipal

Zgadzam się, obecny plakat jest od czapy, ta zmiana jest bez sensu. Jak to mówią... nadgorliwość gorsza od faszyzmu

ocenił(a) film na 9
Danae_8

Chcę poprzedni plakat!

użytkownik usunięty
YourBeatrycze

Ja też

użytkownik usunięty
KLAssurbanipal

Polska szkoła plakatu z dawnych czasów jest genialna i zdecydowanie lepsza niż zachodnie, oklepane wersje, które każdy zna. Tak samo z filmem Raging Bull. Jestem jak najbardziej za oryginalnymi, polskimi wersjami.

Mówisz o niektórych przypadkach. Ten z Przeminęło z wiatrem jest fatalny i bez klimatu.

użytkownik usunięty
KLAssurbanipal

Jest doskonały i bije na głowę oklepany oryginał. Bez klimatu? Geniusz w geometrycznej prostocie. Rozumiem, że co niektórzy tutaj mają wbity do głowy schemat jak powinien wyglądać hollywoodzki plakat i nie mogą przyjąć do wiadomości nieco odmiennych sposobów wyrazu, ale na szczęście nie macie na to wpływu. Całe szczęście, że redakcja docenia i eksponuje polską sztukę, zamiast się jej wstydzić.

Pudło. Nie bije oryginału na głowę. Spójrz na datę produkcji. 1939 rok. Takie plakaty jak oryginalny należały do klimatu tamtej epoki. Można powiedzieć że to integralna część filmu. Takie plakaty się widywało czekając godzinami w kolejce, a nie jakiś PRL-wski kicz (bo taki jest plakat powyżej).

''mają wbity do głowy schemat jak powinien wyglądać hollywoodzki plakat i nie mogą przyjąć do wiadomości nieco odmiennych sposobów wyrazu, ale na szczęście nie macie na to wpływu''

To wbij sobie do głowy, ze jest to hollywoodzki film, a oryginalny plakat jest jego odzwierciedleniem i duchem tamtej epoki.

''eksponuje polską sztukę, zamiast się jej wstydzić. ''

Gdyby to była sztuka doceniłbym to. Wierz mi, mam pojęcie o sztuce i umiem odróżnić kicz od sztuki. Ten przypadek to to pierwsze, a nie pomyślałeś/aś, że to działa w drugą stronę? Przyjmujesz sposób wyrazu jako "ambitny" bo ktoś powiedział, że to lepszy sposób wyrazu. Naprawdę jest gorsz - jak już mówiłem nie ma za wiele wspólnego z klimatem filmu i tamtej epoki kina.

P.S. Zainteresowałem się tematem po podobnej dyskusji. Znam dzieła polskiej szkoły plakatu, które przyniosły jej sławę. Ten do nich nie należy. Przez to, że polska szkoła plakatu została doceniona to nie znaczy, ze każdy polski plakat z tamtego okresu jest dobry, a było ich tysiące.

użytkownik usunięty
KLAssurbanipal

Przynajmniej nie dali tego:
http://www.filmweb.pl/Przeminelo.Z.Wiatrem#poster-85

ocenił(a) film na 9

KLAssurbanipal ma 100% rację. Poza tym uważam, że plakat powinien być właśnie znany i rozpoznawalny przez większość użytkowników, tak więc nie rozumiem zarzutu "oklepany oryginał". I jakoś nie spotkałam się z wypowiedziami użytkowników, które chwaliłyby plakaty z polskiej szkoły - Ty jak na razie jesteś jedyny/a, a naprawdę dużo osób narzeka. A filmweb chyba powinien być tworzony dla użytkowników, nie dla redakcji.

ocenił(a) film na 9
KLAssurbanipal

plakat jest współczesny, nie z czasów PRL. jest ich cała seria, do wielu klasyków - proste, geometryczne i minimalistyczne. razem tworzą ładny komplet.

equalebro

Więc bardziej na tym traci, w epoce komputerów i znajomości photoshopa takie coś jest oklepane. Zbliżone wzory reklamują imprezy, wydarzenia muzyczne itp.

KLAssurbanipal

Plakat jest dalej , Szkoda orginalny 1939 jest naprawdę ładny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones